Originálne darčekové předmety

Maľovanie na sklo:

Maľované sklo je krásne svojou hrou farieb a svetla. Na spotrebné predmety a riad používam farby, ktoré sa vypaľujú, čím sa zabezpečí odolnosť farieb pri častom umývaní. Na obrázkoch sa viac osvedčujú tzv. vitrážové farby, ktoré nie je potrebné fixovať, pričom vynikajú svojou intenzitou a vysokou transparentnosťou. Obidva druhy farieb sú jasné a svetlostále.

Maľovanie na hodváb:

Originálny, ručne maľovaný odevný doplnok z hodvábu farebne a harmonicky dopĺňa spoločenské i denné oblečenie. Obrazy, dekoračné vankúše či obrusy z hodvábu, ktoré sú farebne zladené s interiérom pôsobia ako harmonický prvok.
Pri maľovaní na hodváb sa využívajú rôzne techniky farbenia a maľovania, pričom vznikajú nespočetné variácie farieb a vzorov.
Používam prevažne dva typy farieb, ktoré sa líšia spôsobom fixácie namaľovaného hodvábu. Farby fixované suchým teplom (napr. žehličkou) a farby fixované parou. Oba spôsoby majú svoje výhody pre špecifický efekt, ktorý chceme dosiahnuť na hotovom darčekovom predmete.

Plstnatenie (plstenie, filcovanie):

Táto technika je veľmi stará a práve prežíva svoju renesanciu v oblasti kreativ-hobby. Je to vlastne spracovávanie ovčej (príp. inej zvieracej) vlny špecifickou technológiou, pričom vzniká kompaktná ,,tkanina“ tzv. plsť. Ja osobne tvorím prevažne tzv. mokrou technikou Nuno-plstnatenia a plstím vlnu Merino do hodvábneho šifónu. Hotový šál pôsobí veľmi originálne a luxusne.

Textilné tašky:

Moje tašky sú šité väčšinou z prírodných materiálov (bavlna, ľan) a dekorované rôznymi výtvarnými technikami. Väčšinou sú batikované a  maľované príp. dozdobené aplikáciou, korálkami, kamienkami. Tašky sú kvalitne ušité a prispôsobené na denno-denné nosenie.

Maľovanie na kožu a koženku:

Klasická kabelka, taška, peňaženka alebo topánka, ozdobená maľovaným obrázkom sa stáva nezameniteľným originálom a obľúbeným osobným doplnkom. Kvalita farieb s ktorými pracujem, predurčuje darčekový predmet tohto druhu k dlhodobému používaniu.